backup-services

Windows Azure satın almak istediğinizde istediğiniz işletim sistemi yüklü şekilde bir sanal sunucu alabileceğiniz gibi, hazır bir sistem üzerinde serviste satın alabilirsiniz. Örnek olarak bir Sanal Sunucu alıp üzerine Microsoft SQL Server yükleyebilirsiniz. Yada hiç bir sanal sunucu almayıp, Microsoft SQL Veritabanı’nı sadece servis olarak alırsınız. Bu şekilde aldığınızda sunucu güncellemeleri, bakımı veya yedeklemesi ile uğraşmazsınız. SQL Azure size bağlantı bilgileriniz verir ve gerisini kendi halleder.

Microsoft’un bulut platformu üzerindeki Windows Azure servis ve Sanal Sunucu çözümlerinizde satın alma noktasından kurulum noktasına kadar, Windows Azure ürünleri için danışmanlık hizmetleri veriyoruz.

Windows Azure Nedir?

Daha hızlı ilerlemenize, daha fazla şey yapmanıza ve paradan tasarruf etmenize yardımcı olan, tümleşik hizmetler (bilgi işlem, depolama, veri, ağ ve uygulama gibi) içeren büyüyen bir koleksiyondur.
Windows Azure, Microsoft’un ürünlerini kendi veri merkezi üzerinde Sanal Sunucu veya Servis olarak kiralama modeli ile alabildiğiniz bir bulut platformudur. Örneğin Office 365 altındaki ürünler de Windows Azure üzerinde yüklü şekilde size servis edilmektedir.Ancak bu sadece buzdağının görünen kısmı..