Office 365 Domain ve DNS Yapılandırma

 

Office 365 ürününü satın alma aşamasından sonra alan adınızın (domain) Office 365 üzerine taşınması, DNS ayarlarının yapılandırılması ve e-posta geçişinizin (e-mail migration) yapılması işlemlerinin tamamını sizin adınıza yapıyoruz ve ürüne hızlı bir şekilde adapte olmanızı sağlıyoruz. İsterseniz tüm bilgisayarlarınızda Office 365 ile ilgili ürünleri yapılandırıyoruz.

İstediğiniz alan adını Office 365 üzerine bağlıyoruz ve DNS üzerinde gerekli ayarları ve kayıtları yapıyoruz. Bununla ilgili DNS servis sağlayıcınız ile görüşerek yada varsa paneliniz üzerinden tüm işlemleri sizin adınıza tamamlıyoruz.

Office 365 için DNS Barındırma Hizmeti
Office 365 Küçük İşletme ve Office 365 Küçük İşletme Ekstra paketlerine Microsoft bünyesindeki DNS hizmetleri dahildir. Eğer bu paketlerin dışında bir Office 365 paketi aldıysanız DNS hizmetini başka bir sağlayıcıdan almak durumundasınız.

Eğer DNS sağlayıcınız Office 365 ile ilgili yapılandırmayı desteklemiyorsa veya sağlayıcınıza ulaşamıyorsanız, alan adınızı Office 365 için özel olarak yapılandırılmış DNS sunucularımız üzerinde size DNS hizmeti sağlayabiliyoruz. Anlaşmalı veya belirli kullanıcı üzerine ücretsiz sağladığımız bu hizmet, DNS hizmeti olmayan Office 365 kullanıcıları için oldukça verimli ve hızlı bir çözüm olmaktadır.

Office 365 DNS Record

Office 365 Kullanıcı Yapılandırma


Tüm kullanıcı hesaplarınızı, e-posta adreslerinizi Office 365 üzerinde sizin adınıza oluşturuyoruz.

Office 365 Active Directory Entegrasyonu

Eğer sisteminizde Active Directory var ise, Office 365 ile entegrasyonunu yaparak senkron çalışmasını sağlayabiliyoruz. Dilerseniz Password-Sync özelliği ile Active Directory ve şifrelerinizin sürekli eşleşmesini sağlıyoruz. Böylece Active Directory üzerindeki şifre politikanız Office 365 üzerinde de geçerli olmuş oluyor.

İsterseniz tüm Office 365 ürünlerini bilgisayarlarınıza tek tek uzaktan bağlanarak veya yerinde bilgisayarlarınıza kurabiliyoruz. Yeni hesaplarınızı tanımlıyoruz, Exchange Online hesaplarınızı Outlook’larınıza kuruyoruz. Eski PST dosyalarınızı ister off-line olarak bağlıyoruz isterseniz Office 365 E-Posta Geçişi hizmeti ile buluta taşıyoruz. Bunun dışında Lync Online, OneDrive Business ve SharePoint Online ürünlerini bilgisayarlarınızda yapılandırabiliyoruz.

Eğer satın aldığınız paket içerisinde Office 365 Proffessional Plus var ise, bu ürün ile gelen tümOffice yazılımlarını (Word, Excel, PowerPoint vb.) bilgisayarlarınıza kuruyoruz. Eğer eski yazılımlar var ise bunları kaldırarak bilgisayarınızı Office 365’e hazır duruma getiriyoruz.

 

Office 365 Kullanıcı Yapılandırma