İş gücünün mobil hale gelmesi ağ kaynaklarına istenilen yer ve zamanda erişim talebini ortaya çıkarmıştır. Bu durumla beraber işletme ağlarına dışarıdan bağlanmak isteyen müşteri ve iş ortakları sayısı işletme ağlarının değişkenlerinin sabit halden çıkarılmasına sebep olmuştur. Bununla beraber ağ kullanıcıları ve aygıtları sayısındaki artış, uygulamaların kullanımının müthiş düzeyde artması, görselleştirmeler ve daha pek çok şey işletmelerin ağları üzerinde güvenlik kontrolünün kaybına yol açmaktadır.

8 katman kimlik tanımlamalı Cyberoam Gelecek Nesil Güvenlik Duvarları (NGFW – Cyberoam Next-Generation Firewalls) işletmelere L2-L8 güvenlik katmanlarında eksiksiz bir şekilde eyleme geçirilebilir istihbarat ve kontrol sunmaktadır.

Cyberoam

Eyleme Geçirilebilir İstihbarat ve Kontrol

Cyberoam’un 8. İnsan Katmanı, işletmelere kaybettikleri güvenlik kontrollerini gerçel olarak 2. ve 7. Katmanlar arasında, beraber standart özel katman olarak davranarak iade etmektedir. L2 ve L7 Katmanları sırasınca Kullanıcı Kimliği’nin ilişkilendiilmesiyle, işletmeler L2-L8 katmanlarında güvenlik denetimleri yaparak kullanıcıyı ve ağ faaliyetlerini görünür hale getirebilirler..

Cyberoam İşletim Sistemi – CyberoamOS

Akıllı ve güçlü donanım yazılımına sahip olan Cyberoam Gelecek Nesil Güvenlik Duvarları, satıriçi uygulama teftişi ve kontrolü, websitesi filtreleme, HTTPS teftişi, İhlal Önleme Sistemi, VPN (Sanal Özel Ağ) (IPSec ve SSL) ve QoS/Bant genişliği yönetimi sunarak CyberoamOS işletim sistemi üzerinde temellenmiştir. Ek olarak Web Uygulaması Güvenlik Duvarı, Ağ Geçidi AntiVirüs’ü, Ağ Geçidi İstenmeyen Posta gibi güvenlik özellikleri de mevcuttur.

Yüksek Performans

Çoklu çekirdek platform üzerinden yüksek şifreleme hızı ve ağ donanımlarına sıkıca entegre olabilme özelliklerine sahip CyberoamOS işletim sistemi ve Cyberoam’un güçlü donanım uygulamalarıyla işletmelere yüksek performans sunulmaktadır.

Scalability

Yeni güvenlik özellikleri ve güvenlik güncellemelerini hızlı bir şekilde az bir çaba ile kullanılan araç-gereçleri değiştirmeden uygulayabilmenizi destekleyen Cyberoam’un Uzatılabilir Güvenlik Mimarisi büyük işletmelere geleceğe yönelik güvenlik sağlamaktadır. Ek olarak, işletmeler küme/AM’lere (aktarma merkezi mimarisine-HA-Hub Architecture) ek aygıt eklemelerine imkan sağlamaktadır.

Esneklik

FleXi Port (XP) güvenlik aygıtlarında bulunan FleXi Ports (Esnek Bağlantı Kapıları) aynı güvenlik aygıtlarına Bakır iletişim ağında 1G, Fiber iletişim ağında 10G port (bağlantı kapısı) sağlama yoluyla I/O (giriş/çıkış) yuvası ile esnek ağ bağlantısı sunarak, işletmelere uygulamak istedikleri yeni teknolojileri kolayca ve düşük maliyetle uygulamasını sağlayarak geleceğe hazır hale getirir.